Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Z Gargána zdraví 3. F a 3. H

pondělí 16. 5. 2016
Pondělní ráno sice nevypadalo na žádné velké teplo, během dne nás ale počasí překvapovalo každou minutu. I přes silný vítr, vanoucí od moře, proběhly soutěže v člunkovém běhu a vrhu kamenem. Kvůli výletníkům, kteří si své běhy a vrhy ještě neodbyli, výsledky zatím nejsou známy. Věříme však, že efko naváže na své předchozí úspěchy.

Po polední pauze, kterou všichni využili k individuálnímu sportu a odpočinku, následovaly aktivity v bazénu, trénink softballu a současně i turnaj v ringu. Hra byla do samotného konce vyrovnaná, přesto však i po předešlých úspěších efka vítězství připadalo háčku. Aktivity u bazénu by každý předpokládal spíše odpočinkové, to by však nemohly být vedeny paní učitelkou Pačovskou. Po opravdu vysilující výměně dívek a chlapců v přehazované, kdy pokaždé byla jedna ze skupin v hloubce, následovala náročná kondiční a posilovací cvičení, nad kterými občas zůstával rozum stát.

Kolem čtvrté (pro Italy tady skoro v pět) již tradičně přijel Damian s pořádnou zásobou ovoce, zeleniny a především melounů, které zmizely rychlostí blesku. Po večeří si všichni účastníci zájezdu udělali výlet do 4 kilometry vzdáleného městečka Rodi Garganico, které je nadchlo především perfektní zmrzlinou a vynikající pizzou. Do kempu se všichni vraceli s plnými a spokojenými žaludky a spokojeně ulehli ke spánku.

úterý 17. 5. 2016
Zatímco všichni ještě spali, skupina devíti natěšených sběratelů adrenalinových zážitků vyrazila do národního parku Romandato, aby zakusila stejné zážitky jako včerejší výletníci. Měli to ale o poznání horší, a o to snad i zábavnější. Ráno to ještě vypadalo na krásný den, během cesty ale začalo poprchávat a všichni zúčastnění zakusili italský déšť ze střechy Jeepu naživo. Dvakrát je řidič Gianni lákal do suchého interiéru vozu, oni si ale chtěli výlet užít ještě autentičtěji, a déšť ani mokré větve pro ně nebyly překážkou. Odměna, výborná zmrzlina v cukrárně městečka Vico, byla opravdu zasloužená a chutnala snad 2x lépe. Zbytek výletu, také ještě lesní cestou a s výhledem ze střechy auta, utekl tak rychle, až bylo všem líto, že cesta končí. Celá výprava se pak velmi ráda zahřála čajem, sprchou a dekou. Zbytek z obou tříd strávil dopoledne hrou Kin-Ball, která byla kvůli probodnutí míče zároveň poslední hrou svého druhu na tomto kurzu. Elitní skupinka nohejbalistů odvedla skvělý sportovní výkon, kterým nejen potěšila, ale především pobavila pan učitele Holešínského. Dopolední program pokračoval tréninkem házené (protože už nešlo hrát Kin-Ball).

Na další, tentokráte pětihodinové dobrodružství, vyrazila poslední skupinka odvážlivců. Celé odpoledne se líně táhlo v odpočinkovém duchu a všichni byli z nepřejícího počasí skleslí. Náladu si vylepšili degustací italských produktů v kempovém baru. Davy ochutnávek chtivých hlav obklopovaly drobnou delegátku Káťu a zásoby vykoupily během pár minut. Úderem desáté se dveře chatek zavřely, oči studentů poklesly a celý kemp se ponořil do klidné, tiché tmy.

Ciao Amigo, speciální pozdrav pro paní učitelku Sedlákovou, s láskou 3. F

související: Třída 3. H posílá pozdrav z Itálie

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.