Maturitní zkoušky více
MENU více

Celostátní finále Legie 2016: 2. místo

Publikováno: 15. 6. 2016

V úterý 14. června 2016 proběhlo v Praze celostátní kolo branného závodu středních škol Legie 2016. Regionálními koly letos prošlo v průběhu dvanácti kvalifikací 52 týmů z celé republiky a ve finálovém kole změřilo síly 13 nejlepších družstev. Středoškolská soutěž je tematicky zaměřena na události, které se odehrály právě před sto lety, konkrétně na zahájení činnosti Československé národní rady v Paříži a na vznik 1. československého střeleckého pluku v carském Rusku.

V pražských Vysočanech, v areálu Lanového centra Proud, soutěžili šestičlenné týmy nejen na lezeckých překážkách, ale plnily také náročné úkoly fyzického tréninku pod dohledem vojáků, luštily šifry a bojovali s laserovými zbraněmi v rukou proti skupině studentů vojenské akademie. Kromě dobré fyzické zdatnosti, je třeba správně zvolit i taktiku výběru stanovišť, která jsou různě bodově hodnocena. Celá soutěž trvala 150 minut a naši žáci si vedli skvěle. Hned na začátku zvládli jako první vyluštit vstupní kód a mohli vstoupit do závodu. V průběhu soutěže nikdo neví, jak si týmy vedou, a proto je napětí před vyhlášením vždy velké. Po loňské bronzové příčce jsme chtěli uspět i letos a podařilo se. Skvělým výkonem obsadil náš tým 2. místo a odvezl si domů krásný pohár.

Družstvo našeho gymnázia soutěžilo ve složení: Andrea Saisová, Edita Šmahelová, Jakub Dvořák, Viktor Šmahel, Prokop Netušil (všichni 6. A) a Martin Zajíček (6.B).

Gratuluji všem žákům a děkuji za skvělou reprezentaci školy.

Zuzana Burianová

související: Legie 2015 – 3. místo

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.