Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Japonské turné Bonifantes

Do oficiálního programu Roku české kultury v Japonsku byly zařazeny nejen Muchova Slovanská epopej či vystoupení České filharmonie, ale i naše koncerty – chlapeckého sboru BONIFANTES. Ze základny čítající 150 chlapců jsme byli vybráni mezi 24 nejlepších – Daniel Nerad, Ondřej Macháček a Matyáš Balla z 1. A a Štěpán Hortlík z 4. A .Čekala nás tam samostatná i společná vystoupení s japonskými sbory v tokijském Českém centru a na velvyslanectví České republiky, na několika univerzitách i dalších místech.

V průběhu turné došlo k naprosto nečekané události.  Setkali jsme se s guvernérkou čtyřicetimilionové metropole Tokio paní Yuriko Koike, která byla před týdnem vybrána magazínem TIME mezi 100 nevlivnějších osobností světa. Za přítomnosti celostátních televizních kanálů jsme paní guvernérce zazpívali českou píseň Ó lásko. Yuriko Koike byla z našeho vystoupení nadšená.

Po téměř každém koncertě se strhla malá rvačka o naše podpisy. Podepisovali jsme se na plakáty, na programy koncertů nebo na typické japonské vějíře. Většina přítomných japonských děvčat si nenechala ujít možnost se s námi vyfotit. Velkou odměnou pro nás byla pozvání na tradiční japonskou večeři nebo čajové rituály v rodinách hostitelů.

Tokio je překrásné, obyvatelé milí a vstřícní, určitě se tam ještě vrátíme!  🙂

Více o turné na http://bonifantes.cz/japan2017

Matyáš Balla, 1.A

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.