Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Divadelní expedice do Budyšína

Ve středu 11. 10. 2017 žáci našeho gymnázia vyrazili na divadelní expedici do Budyšína. Přestože tříhodinová cesta autobusem s ostatními školami byla náročná, zájezd jsme si užili. Počasí nám přálo, a tak jsme si během rozchodu stihli v klidu projít město a obchůdky, např. ten s Bautz‘ner Senf, což je vyhlášená hořčice z dob bývalé NDR. V tomto obchodě na hlavním náměstí je i minimuseum hořčice, jejíž různé druhy tu lze ochutnat. Někteří z nás vystoupali na Reichenturm, jednu ze 17 historických věží dodnes zdobících město.

Den jsme zakončili zhlédnutím divadelní hry “Ein Mann sieht rosa”, která naplno vtáhla do děje všechny diváky v hledišti. Super výkony herců jsme samozřejmě odměnili dlouhotrvajícím potleskem. Tímto jsme se rozloučili také s Budyšínem a plni dojmů se vydali na cestu zpět.

Děkujeme Goethe-Zentru Pardubice za zorganizování tohoto výletu, na kterém jsme měli možnost si vyzkoušet svoje jazykové dovednosti.

A. Vlasáková, E. Ševčíková

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.