Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Exkurze 3. F do Zoo Praha

Pátek třináctého – všeobecně považovaný za nešťastný den – byl pro nás, studenty 3. F, dnem šťastným, neboť jsme  místo do lavic nasedli do vlaku směr Praha. V rámci rozšíření výuky biologie jsme pod vedením pana profesora Davida Bogdanoviče a paní profesorky Daniely Pražanové vyrazili na exkurzi do Zoo Praha. Po příjezdu jsme měli čas si část zoo sami projít při asi hodinovém rozchodu, načež se naší skupiny ujala milá průvodkyně, s níž jsme se vypravili po stopách savců a jejich zvláštních adaptacích.

Dozvěděli jsme se tak i mnohdy překvapivé zajímavosti ze života hravých lachtanů, roztomilých psounů i velkých, avšak nádherných slonů indických. Mimoto jsme zjistili, že máme leccos společné nejen s opicemi, ale i s žirafami. Řeč přišla i na hrochy, ačkoli nebyli zrovna přítomni v momentálně vypuštěné nádrži – na výzvu vynalézavé průvodkyně jsme jednoduše zapojili svou obrazotvornost a mohutné hrochy si sami představili. Ti, kteří ve zdraví přežili nálety kaloňů v pavilonu indonéské džungle, se po poctivé návštěvě suvenýrů vrátili domů zase jednou o něco moudřejší.

Než jsme na výlet odjeli, mnozí se nás ptali, proč jedou studenti třetího ročníku gymnázia do zoo a co se tam můžou ještě přiučit… Ale co vy? Věděli jste například, že slon během života vymění stoličky celkem pětkrát, a když si obrousí i ty šesté, umře poté hlady? Že žirafy, podobně jako studenti gymnázií, spí jen asi 2 hodiny denně? Nebo že mladí lachtaní mívají – z dosud neznámých důvodů – pohlavní styk s tučňáky? Nevěděli? My taky ne, ale teď už víme. Protože jsme byli v zoo.

Za celou naši třídu si dovoluji vám návštěvu pražské zoo doporučit – i v případě, že jste ji už v minulosti navštívili. Zoo Praha se každým rokem mění a rozrůstá o nové výběhy, pavilony a expozice, které přinášejí zábavu i ponaučení pro návštěvníky každého věku.

Diana Stará,  3.F, foto Tereza Tomková, 3.F (1-10), Diana Stará (11-14)

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.