Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

1. B na letišti a na univerzitě

V pondělí 18. 6. 2018 ráno jsme se sešli před školou a vyrazili na vojenské letiště. U brány se nás ujal pan Procházka, který nás provedl částí areálu Centra leteckého výcviku, ukázal nám hangár, věž a „úly“ (úložiště letadel). Viděli jsme také vzlet ruského a amerického vrtulníku. Poté jsme se přesunuli do školicího střediska, kde jsme absolvovali krátkou lekci o hydraulickém systému vrtulníku v angličtině a nakonec si každý mohl zkusit řídit letadlo na simulátoru. Někteří se této možnosti vzdali, protože jim pilotování nedělá dobře 🙂

V úterý vedla naše cesta na Katedru polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice v Doubravicích. Postupně jsme se od pana Vališe dozvěděli, jak vzniknul knihtisk, jak se tiskne dnes a jak to zřejmě bude v budoucnosti. Následovala praktická část, ve které jsme si ve skupinkách vyzkoušeli sítotisk, viděli v činnosti 3D tiskárnu, vyrobili si samolepky nebo jsme si zkusili řezat na ořezávačce.

Děkujeme pánům Marešovi, Procházkovi a Vališovi, kteří exkurze připravili, a tím nám umožnili prohlédnout si místa, kam se běžně člověk nedostane.

Anna Kašparová (1. B), Alena Vlasáková

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.