Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Příběhy bezpráví oživily příběh příslušníka RAF Karla Koukolíka

Dějepis, čeština, angličtina a informatika se propojily v práci na prezentaci životního příběhu příslušníka 311. bombardovací perutě RAF Karla Koukolíka (1916–1989). Dana Bareka (7. A), Matěje Macháčka, Davida Němečka a Tomáše Pozděnu (všichni 2. F) zaujala možnost zpracovat osud tohoto rodáka z Koterova na Plzeňsku pro projekt Příběhy bezpráví, jedné ze sekcí společnosti Člověk v tísni, Jeden svět na školách. Měli neobvyklou možnost spolupracovat s Richardem Kennardem (*1947), synem Karla Koukolíka, britským občanem narozeným sice v Praze, ale v důsledku zvratů v našich dějinách po 2. světové válce vychovaným a trvale žijícím v Anglii. Vzájemná komunikace tudíž probíhala výhradně v angličtině, jejíž úroveň u uvedených studentů pan Kennard velice chválil.

Výsledek své práce studenti představili v pátek 8. června 2018 v Knihovně Václava Havla v Praze. Pan Richard Kennard se prezentace příběhu osobně zúčastnil, jejím autorům poděkoval s tím, že takový návrat Karla Koukolíka do vlasti je velkou satisfakcí i nadějí zároveň.

Alena Vomlelová

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.