Maturitní zkoušky více
MENU více

Naši volejbalisté a jejich výkon

Publikováno: 4. 12. 2018

V pátek 30. 11. 2018 se náš školní elitní volejbalový tým zúčastnil turnaje v Holicích. Hned po příjezdu, když jsme si oblékli žlutá trička, bylo každému jasné, jaké jsou jeho šance. Zkrátka, měli jsme to v kapse.

Bohužel, náš turnajový debut naše přesvědčení nepotvrdil. Neměli jsme to v kapse a kromě toho nám elektrotechna připravila slušnou nakládačku v podobě rychlé porážky 0:2. Naděje na vítězství v nás však zůstala a po přestávce jsme se vrhli na SOUP.

Díky geniální trenérce, která nás v prvním setu prostřídala na hřišti snad v úplně všech možných kombinacích, jsme konečně našli své role v týmu a svá místa v poli. Při střídání jsme si naneštěstí nevšimli, že dostáváme od tvrdých hochů z učňáku celkem slušný klepec, a set s konečným skóre 16:25 skončil zrovna, když jsme se rozehráli. Druhý set jsme se konečně dostali do formy a pětadvacátý bod složili s pouhými patnácti body pro soupeře, obhájili jsme tedy těsné vítězství o jediný bod.

Následoval vzrušující semifinálový zápas s borci z chemičárny (27:25 a 25:22) zakončený vybojovaným sukcesem, který nás posunul až do finále. Tam nás čekal zápas proti šesti zdviženým bradám s šesti úsměvem zářícími tvářemi. Není třeba komentovat detaily, je však nutné podotknout, že náš počáteční debakl byl tímto zápasem vykoupen a že si díky němu zahrajeme i v krajském kole.

Nutno poděkovat všem špílmachrům: Jáchym Fencl 5. A, Michal Matiáš 4. H, Vojtěch Maure 2. H, Hynek Havel 2. H, Jakub Neruda 2. H, Petr Dočekal 2. H, Matyáš Svoboda 2. H, Kryštof Baťa 7. B a Adam Havlíček 4. F.

A především trenérce, která v nás věřila i v těžkých začátcích.