Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

5 jazyků na podiu

V úterý 4. 12. 2018 se na Gymnáziu Dr. Emila Holuba v Holicích uskutečnil jubilejní 5. ročník jazykově-umělecké soutěže 5 jazyků na pódiu. Žáci 2. stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií pardubického a královéhradeckého regionu soutěžili v pěti kategoriích podle jazyků. Každá z kategorií pak byla rozdělena na podkategorii hudební a slovesnou. Výkony soutěžících posuzovalo pět mezinárodních porot.

Naše škola měla zastoupení ve třech jazycích – v angličtině, němčině a ruštině. V německém a anglickém jazyce jsme soutěžili jak v kategorii „zpěv písně“, tak v kategorii „mluvené slovo na jevišti“.  V ruském  jazyce mělo naše vystoupení charakter ryze hudební.

V kategorii „zpěv v anglickém jazyce“ obsadila 2. místo Vanda Šebková (4. B), kterou na klavír dopovodila Magdalena Marešová (4. B), a Zora Chaloupková (4. B) získala cenu za mimořádný výkon. Vystoupení Tomáše Tomšů (1. A) a Ondřeje Tomšů (3. B) bylo v kategorii „mluvené slovo v angličtině“ zaslouženě odměněno cenou za mimořádný výkon. Markéta Jičínská, Eliška Přiklopilová, Anděla Staňková a Ema Šandová (3. B) za svůj zpěv v ruském jazyce získaly 2. místo. Zora Chaloupková (4. B) byla úspěšná i v kategorii „zpěv v německém jazyce“, kde za klavírního doprovodu Magdaleny Marešové (4. B) obsadila 2. místo. Tereza Hrdinová (2. B), Ema Ryšánková (2. B), Kryštof Kalvach (3. A) a Tomáš Pekárek (3. B) svými hereckými výkony v kategorii „mluvené slovo v německém jazyce“ pobavili a oslnili porotu, která je odměnila 1. místem.

V opravdu velké konkurenci jsme tedy skvěle obstáli a hlavně – celou akci jsme si VELMI UŽILI!

Kryštof Kalvach, 3. A, Vanda Šebková, 4. B

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.