Harmonogram školního roku více
MENU více

Naši žáci míří na české semifinále mezinárodní  soutěže CanSat

Publikováno: 29. 1. 2019

V úterý 29. 1. 2019 se bude pod záštitou Evropské kosmické agentury konat v Praze národní semifinále soutěže CanSat, kde se představí celkem 14 týmů z České republiky, které se pokusí přesvědčit porotu o tom, že právě ony by měly patřit k deseti týmům postupujícím do národního finále. Nejinak tomu bude i u našeho týmu pod vedením Uskupení Tesla. Tak nám držte palce!

Naši školu bude reprezentovat Jakub Kučera, Martin Kavička, David Nimrichtr, Jakub Ramaušeuski, kteří se podílí na přípravě a realizaci softwaru a hardwaru naší kosmické mise.  Cílem projektu UTesla Sat / Exo-Earth je postavit a naprogramovat funkční model kosmické sondy simulující  průzkum cizí planety terestrického typu.  Mise kombinuje koncept UAV s multisenzorickou platformou na bázi Arduino, vše o velikosti plechovky coca-coly.  V rámci projektu spolupracujeme  s odborníky z ČVUT, JHV Engineering a UFA AV ČR.

Více o projektu a soutěži  zde:  https://opensciencehub.cz/cansat-utsat/  

Šárka Höbeltová

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.