Maturitní zkoušky více
MENU více

Naši žáci na Ekonomické olympiádě

Publikováno: 22. 2. 2019

Ve čtvrtek 31. ledna 2019 se 6 žáků z naší školy (Vojtěch Adámek, Veronika Bartáková, Adéla Macháčková, Martin Rybář, Adéla Vavřinová a Eliška Vyskočilová) zúčastnilo krajského kola Ekonomické olympiády, mezinárodní soutěže ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. 

Účastníkům byl předložen obtížný test, na který měl každý jen 45 minut. Organizátoři soutěže uvádějí: „K testům letos celkově usedlo rekordních 15 000 žáků z 337 přihlášených škol. To je více než trojnásobek počtu účastníků školních kol premiérového ročníku před dvěma lety. Jeho vyhodnocení na přelomu února a března určí, kdo z účastníků krajských kol postoupí mezi 50 nejúspěšnějších z celé ČR. Ti se sejdou 23. května 2019 na prestižním celonárodním finále v reprezentačních prostorách České národní banky v Praze, kde nakonec 10 z nich usedne před porotu, aby se utkali o místo vítěze třetího ročníku Ekonomické olympiády.“  (www.ekonomickaolympiada.cz)

Už postup do krajského kola je veliký úspěch a děkujeme všem výše uvedeným účastníkům za reprezentaci školy!

Přemysl Machatý, foto: Eliška Vyskočilová, Přemysl Machatý

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.