Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Pěvecký sbor na 8. ročníku festivalu dětských sborů

Pěvecký sbor gymnázia vystoupil v soboru 11. května 2019 na 8. ročníku festivalu dětských sborů v Cholticích.

Letošního ročníku festivalu se zúčastnilo celkem 7 pěveckých sborů z celé České republiky, nejvzdálenější zpěváci přijeli až z Orlové.

Na koncert v zámecké kapli se naši zpěváci pečlivě připravovali několik měsíců, předpremiérou bylo vystoupení pro potřebné v denním stacionáři Slunečnice na Dukle ve čtvrtek 9. května 2019.

Koncert v choltickém zámku zahájil v 11.00 právě náš pěvecký sbor. Vnímavému publiku jsme přednesli např. Svitaj, Bože, svitaj Oldřicha Halmy, jazzový kánon Bidipdua Uli Führeho, šestihlasý tradicional Evening Rise, Šaty dělaj člověka trojice V&W&J a dopolední blok v kapli sv. Romedia jsme uzavřeli populární skladbou Karla Jenkinse Adiemus z filmu Avatar.

Odpolední galakoncert otevřel ve 14.00 hodin opět náš sbor, a to skladbou Bohemian Rhapsody. Na závěr celého programu si všichni účastníci festivalu zazpívali společnou skladbu.

Děkuji všem členům pěveckého sboru za vzornou reprezentaci naší školy. Zvláštní poděkování patří Evičce Mackové za sólo na flétnu, Kryštofu Kalvachovi za hru na bicí, Zorce Chaloupkové a Vandě Šebkové za sólový zpěv, Renátě Novákové a Danu Barkovi za sólový zpěv a Jakubu Milskému za klavírní doprovod.

Ivana Hrdinková

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.