Maturitní zkoušky více
MENU více

Projektový týden Pardubice – naše město

Publikováno: 16. 5. 2019

V rámci projektového týdne s tématem Pardubice – naše město měli studenti sekund možnost blíže se seznámit především s historií našeho města. Za tímto účelem jsme navštívili pardubický zámek, kde byla připravena prohlídka exteriérů s přednáškou. Nejstarší dějiny města si poté žáci přiblížili na stezce Viléma z Pernštejna. Nebyly samozřejmě opomenuty ani moderní dějiny. A to prostřednictvím akce Po stopách Silver A. Následně sekundy navštívily Zámeček (za heydrichiády popraviště gestapa).

foto Alena Vlasáková

Tento rok byl projektový týden také zaměřen na osobnosti Pardubic. Portréty osobností s medailonky v anglickém jazyce budou k vidění ve vestibulu školy. Oživením týdne dozajisté také byla návštěva závodiště a natáčení videa s názvem Sightseeing, kde žáci museli použít své dějepisné znalosti v angličtině.

Dita Fajfrová

Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.