Maturitní zkoušky více
MENU více

Stříbrní na Stříbrňáku

Publikováno: 4. 11. 2019

Ve čtvrtek 17. 10. 2019 se konalo republikové finále v přespolním běhu, na kterém nechybělo ani naše gymnázium. Po předchozích úspěších v okresním a krajském měla naše výprava vysoké ambice, které také naplnila. Dívky se umístily na skvělém 2. místě, chlapecké družstvo obsadilo pěknou 5. příčku.

Dívky běžely dvě 1,5km kolečka okolo Stříbrného rybníku, kluci se museli popasovat dokonce se třemi. Na startu bylo velké množství závodníků (přes 80 v každém rozběhu), a tak běžcům nestačily jen silné nohy, ale dobře jim posloužily i ostré lokty. Rovinatá trať byla velmi rychlá, a tak bylo důležité udržet kontakt s vedoucí skupinou, což se našim reprezentantům dařilo! Z dívek byla v cíli nejrychleji Linda Dušková (7.), chvíli za ní doběhly i Kateřina Koberová (18.), Tereza Fejfarová (22.), Klára Macháčková, Kateřina Machová a Adéla Bártová. Po sečtení jednotlivých pořadí tak vybojovaly parádní 2. místo! Z chlapců si s tratí nejlépe poradil Petr Kavička (16.), ale nezaostali ani Vojislav Štěrba (27.), Matěj Kříž (31.), Matěj Macháček, Matěj Rychnovský a Ondřej Pipek. Ve výsledku z toho bylo krásné 5. místo. Na obě umístění jsme náležitě hrdí a doufáme, že se do republikového finále podíváme i příští rok.