Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Vladimír Vícha laureátem Ceny Albertus

V úterý 27. října 2020 se v Brně konal 14. ročník předávání Ceny České hlavičky určené pro mladé vědce z řad středoškoláků a 1. ročník předávání Ceny Albertus určené pro učitele fyziky a informatiky. Cena Albertus se snaží upozornit na pozitivní příklady v situaci, kdy se většina společnosti k přírodovědnému vzdělání staví rezervovaně. Ocenění učitelé celou svou praxí a životním postojem dokládají důležitost fyziky a informatiky pro současnost i budoucnost.

Porota Ceny Albertus obdržela 41 návrhů na ocenění učitelů, z nichž vybrala šest finalistů, kteří se měli zúčastnit galavečera. Původně bylo v plánu oznámit až při předávání, kdo se stal laureátem Ceny Albertus. Vzhledem k epidemii byli v kategorii učitel fyziky na předávání cen pozváni již jen laureáti RNDr. Vladimír Vícha, Mgr. Zdeněk Polák a Mgr. Petra Boháčková, která obdržela cenu poroty v kategorii učitel informatiky.

RNDr. Vladimír Vícha působí na naší škole již řadu let. Patří mezi pedagogy, kteří dokáží ve studentech probudit vášeň pro fyziku. Od roku 2012 je zároveň výzkumným pracovníkem Ústavu technické a experimentální fyziky ČVUT v Praze. Organizuje fyzikální semináře a své studenty aktivně připravuje na účast ve fyzikálních olympiádách. Dosud vedl přes dvě desítky prací Středoškolská odborné činnosti ve fyzice. Ve spolupráci s ÚTEF ČVUT se podílí na provozu a lektorování seminářů Progresivní detekční metody ve výuce subatomové a částicové fyziky na ZŠ a SŠ. Vede také kurzy ICT a fyzikálních experimentů pro učitele, o fyzice často přednáší veřejnosti.

Cenu učitelům předal doc. RNDr. Jiří Dolejší, CSc. z Ústavu částicové a jaderné fyziky MFF UK.

Původně plánovaný slavnostní galavečer s účastí publika byl vzhledem k epidemiologické situaci nejprve zrušen a poté byla akce změněna na natáčení pořadu České televize bez přítomnosti diváků a za přísných hygienických opatření. Pořad předávání cen bude vysílat Česká televize v sobotu 7. listopadu 2020.

Luděk Burian, ředitel školy

Tisková zpráva o výsledcích prvního ročníku Ceny Albertus: https://www.albertus.cz/cs/2020/vysledky

Pořad předávání cen bude vysílat Česká televize v sobotu 7. listopadu 2020: https://www.ceskatelevize.cz/porady/13658014137-ceske-hlavicky-2020/32029131024/

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.