Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Celostátní kolo Fyzikální olympiády

Fyzikální olympiáda probíhá i v době koronaviru a naši studenti si v nejvyšší kategorii A nevedli špatně. V krajském kole soutěžilo šest studentů našeho gymnázia a čtyři z nich postoupili do kola celostátního. Byli to Pavel Provazník, Štěpán Hortlík, Karel Mudruňka a Ondřej Štorek. Do celostátního kola, které se konalo ve dnech 10. a 11. března 2021, bylo pozváno 50 nejlepších řešitelů z krajských kol. Soutěžilo se pochopitelně distanční formou. Ve středu studenti řešili v průběhu pěti hodin čtyři náročné teoretické úlohy a ve čtvrtek praktickou úlohu. Ta se však lišila od všech předchozích ročníků, protože studenti seděli ve svých domovech a nemohli pracovat se skutečnými přístroji. Pořadatelé pro ně proto připravili webovou aplikaci simulující reálné měření s voltmetrem. Studenti zapojovali virtuální experiment a vyhodnocovali naměřená data.

Soutěžící svá řešení ofotografovali a včetně čestného prohlášení, že dodržovali pravidla soutěže, vložili do odevzdávacího systému OSMO. Opravovala se pak většinou řešení v elektronické verzi ve formátu pdf. Opravená řešení si studenti mohli prohlédnout a následně byla uveřejněna výsledková listina Výsledky pro ústřední kolo kategorie A 62. ročníku FO | OSMO | Fyzikální olympiáda (fyzikalniolympiada.cz)

Z našich studentů si nejlépe vedli Pavel Provazník (20. místo) a Štěpán Hortlík (21. místo), kteří se zařadili mezi úspěšné řešitele celostátního kola. Velké uznání zaslouží především Pavel Provazník, který dobrovolně soutěžil v kategorii se studenty o dva roky staršími a rozhodně se neztratil.

Pochvalu zaslouží všichni studenti, kteří si i v této opravdu nelehké době našli čas na FO. Všem blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Vladimír Vícha

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.