MENU více
orientační běh, ilustrační foto: MV

Orienťáci v akci

Publikováno: 13. 6. 2022

V úterý 7. června 2022 se reprezentanti naší školy vydali do Prostějova, kde probíhalo Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu. Za slunečného počasí naši reprezentanti statečně absolvovali své náročné tratě, které mimo městské zástavby obsahovaly i lesopark s brodem místní divoké řeky.

Výsledky byly střídavě překvapivé. Velmi dobře si vedly naše mladé naděje ze 2.A (O. Kroutil, L. Ďurech, V. Kohoutek), v kategorii nejmladších dívek zabodovala umístěním na velké bedně Hana Fenclová z 1.A. V kategorii H9 se dobře umístil Adam Štichhauer ze 4.B na pátém místě (7 sekund od stříbra), skvěle běžel také Honza Hlavatý ze 3.A. Kategorie D9 byla početně výrazně oslabena. Naši zástupci vyššího gymnázia podali také úctyhodný výkon. V kategorii HS se nejlépe umístil Tomáš Pekárek (ze 6.B), v DS byla nejlepší letošní maturantka Kačka Koberová (8.B).

Nakonec si naše škola odvezla pohár za šesté místo v kategorii základních škol a víceletých gymnázií a jen o vlásek nám unikl pohár v kategorii středních škol, kde jsme skončili sedmí.

Závěrečné slovo paní učitelky Koberové: „Byli jste šikovní.“