Maturitní zkoušky více
MENU více

Dvě vítězství v plavání

Publikováno: 21. 11. 2022

V úterý 15. 11. 2022 proběhlo v pardubickém Aquacentru okresní kolo soutěže středních škol v plavání. Naše plavkyně i naši plavci byli sice favority závodu, ale reprezentanti ostatních škol jim nedali vítězství zadarmo. Skvělými výkony se prezentovali Albert Moc, Vilém Mikula, Marek Stodola a Jáchym Ryšávka v kategorii chlapců a zdatně jim sekundovali Daniel Cimburek a Jan Kuryviál. Již po první štafetě bylo jasné, že naši plavci do krajského kola postoupí bez větších problémů.

V kategorii dívek byla konkurence silnější a naše plavkyně sváděly souboje v bazénu především s dívkami z Obchodní akademie a Střední zdravotní školy. Tým táhly k vítězství Adéla Chalupová, Eliška Hlavatá, Nikola Kotyková a Ema Mojžíšková s vydatnou podporou Terezy Čejkové a Vanessy Svobodové. Před závěrečnou štafetou 6x50metrů volný způsob byl náskok družstva dívek dostatečný a štafeta byla pak jasným důkazem kvality plavkyň gymnázia Dašická.

Obě družstva tak splnila základní cíl, kterým byl postup do krajského kola.

Všem žákům děkuji za skvělou reprezentaci školy a přeji jim úspěch v krajském finále, které proběhne v polovině prosince v Chrudimi.

Družstvo dívek: Nikola Kotyková (4. H), Eliška Hlavatá (5. B), Adéla Chalupová (1. H), Ema Mojžíšková (1. F), Tereza Čejková (7. A) a Vanessa Svobodová (2. F)

Družstvo chlapců: Marek Stodola (8. B), Albert Moc (3. H), Vilém Mikula (2. H), Jáchym Ryšávka (5. B), Dan Cimburek (3. H), Jan Kuryviál (4. F)

Za fotografie a za podporu týmu děkuji Lindě Novákové a Filipu Gabrielovi, kteří přijali nevděčnou roli náhradníků.