Maturitní zkoušky více
MENU více

Zlato a stříbro v plavání

Publikováno: 4. 12. 2023

V úterý 21. 11. 2023 proběhlo v pardubickém Aquacentru okresní kolo soutěže středních škol v plavání. Naše plavkyně i naši plavci podávají každoročně skvělé výkony a nejinak tomu bylo i letos.

V kategorii dívek bylo naše družstvo ve složení Tereza Čejková (8.A), Charlene Daniela Crhová a Eliška Wandrolová (5.A), Eliška Hlavatá (6.B), Sára Hatlapatková (1.F) a Linda Nováková (2.F) od první disciplíny jasným favoritem a po zásluze s velkým náskokem zvítězilo.

Družstvo chlapců mělo situaci složitější a soutěž byla napínavá až do samého závěru. Ve svých disciplínách předvedli naši plavci dobré výkony, především Albert Moc (4.H), Vilém Mikula (3.H), Jáchym Ryšávka (6.B) a Daniel Cimburek (4.H) byli na špici startovního pole. S velkým nasazením bojovali také Jiří Cejp (4.H), Tomáš Strouhal a Adam Hančák (7.A). Před poslední štafetou 6x50m volný způsob byli naši reprezentanti na 2. místě s těsným odstupem na první. Kraulovou štafetu také vyhráli s velkým náskokem, ale i přes toto dílčí vítězství nakonec obsadili krásné 2. místo.

Všem žákům děkuji za skvělou reprezentaci školy.