Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Deník z Francie aneb před dvěma týdny v Challans… CESTA (den 1. a 2.)

Naše cesta do Francie

Odjížděli jsme v neděli 7. dubna. Sraz u školy byl v 18:15 a měli jsme hodinu na loučení s rodiči, kontrolování dokladů, popřípadě poslední možnost dojít si na toalety, ještě před odjezdem.

Výměnného pobytu se zúčastnilo 26 žáků z tříd 3. A, 3. B a 4.A  spolu s paní profesorkou Libuší Švadlenkovou a panem učitelem Přemyslem Machatým.
Při odjezdu v 19:00 sedělo spoustu lidí v autobuse a byli plně připraveni na cestu, zatímco jiní se nemohli odtrhnout od svých příbuzných a museli si říct poslední sbohem před dlouhým týdenním odloučením.
Jeli jsme dlouhých 20 hodin. Po třech až čtyřech hodinách jsme dělali přestávky, abychom si mohli doplnit naše ubývající zásoby jídla a nebo si odskočit na WC. A v neposlední řadě, aby řidiči doplnili benzín…
fotogalerie od studentů…

 

Po cestě jsme toho moc nenaspali, všichni se moc těšili na své korespondenty, cizí zemi a někteří měli obavy z komunikace se svými francouzskými kamarády.

Do Challans na církevní školu College Saint Joseph jsme přijeli v odpoledních hodinách. Byli jsme vřele přivítání, mohli jsme se občerstvit a byli jsme provedeni školou. Po shlédnutí všech budov jsme odjeli do rodin a začalo seznamování s novými lidmi. Zde nastal pro některé jeden z největších problémů, neboť mnoho rodičů a sourozenců neumělo anglicky, a tak nezbývalo nic jiného, než pokusit se domluvit francouzsky a nebo se spoléhat na své korespondenty…

následující díl vyprávění o cestě do Francie a po Francii…

Veronika Hronová a Pavla Kropáčková

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.