Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Studenti přednášeli o novinkách v oblasti software

Česká pobočka jedné z dominantních firem v oblasti software, amerického Microsoftu, si před časem vybírala talentované středoškoláky do funkcí frekventantů Student Training Center.

Z několika stovek uchazečů z celé české republiky se mezi frekventanty STC probojovali čtyři studenti z našeho gymnázia: Klára Scholleová (7.A), Vladimír Hruban (6. A),  Lukáš Langr (6. B) a Petr Nešpůrek (6. A). Před časem jsme o tom psali na našem webu v článku Microsoft projevil zájem o studenty Dašáku.

Zatím co se v učebnách gymnázia potily stovky uchazečů při SCIO testech u přijímacích zkoušek, statečná čtveřice frekventantů STC Klára, Vláďa, Lukáš a Petr si troufla předstoupit před stovku svých spolužáků s přednáškou o novinkách v oblasti software. Stál před nimi nelehký úkol: zaujmout své spolužáky, často tradiční příkré kritiky softwarových produktů MS, přednáškou o rozsahu více než dvou hodin.

Ve finále pak čelili řadě nepříjemných otázek týkajících se především nyní tolik diskutovaného operačního systému MS Windows 8.

Přednášející studenti dokázali, že se z nich stávají profesionálové v tématice dosud stále dominantního operačního systému na platformě osobních počítačů i aplikací výrobce tohoto systému.

Jejich kantory pak jistě mile potěšily výborné prezentační i argumentační schopnosti každého z přednášejících.


text a foto: Milan Volejník

pečlivé korektury: Vladimír Hruban

 

 

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.