Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Deník z Francie aneb před dvěma týdny v Challans – U OCEÁNU (den 6.)

Ráno jsme se za chladnějšího počasí sešli v 8:30. Většina našich francouzských korespondentů odešla na svou výuku, ale skupinka osmi zůstala s námi a společně se svými učiteli nás provedli po Challans. Ukázali nám významná místa jako například stadion, knihovnu, galerii a na každé zastávce měli připraveno krátké povídání v angličtině o vzniku a významu.

Nakonec jsme se zastavili na radnici, kde nás přivítala zástupkyně pana starosty velice pěkným proslovem, který nám pan učitel překládal, nabídla nám nějaké zákusky, a rozdala dárkové tašky.

Vrátili jsme se do školní jídelny na oběd, po kterém následovaly skeče budoucích „penfriendů“. S těmi našimi jsme si pak společně zazpívali dojemnou písničku „Heal The World“ od Michaela Jacksona a poté jsme zase nasedli do autobusu, který nás odvezl do nedalekého přímořského městečka saint Gilles Croix de Vie, kde jsme poprvé zblízka viděli pláž a oceán.

Všichni se vesele fotili na útesech a později jsme dostali dvacetiminutový rozchod, kde někteří zvládli i něco nakoupit nebo popřípadě posvačit (něco jako palačinky nebo zmrzlinu). Radost pokračovala i na cestě zpět, kdy jsme se dozvěděli, že cestou zpátky se nezastavíme v Remeši, ale v Paříži!

Před školou skončil náš společný týden a začal volný víkend! Někdo šel domů, někdo do města a na pizzu, ale přibližně polovina z nás se sešla na nezapomenutelném bowlingu!

Karolína Borská, Natálie Habichová, Anna Levínská, Sára Voldánová

následující část vyprávění…

předchozí část vyprávění…

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.