Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Deník z Francie aneb před dvěma týdny v Challans – SOBOTA (den 7.)

Při prvním dni, kdy jsem mohla spát jak dlouho jsem chtěla, jsem toho náležitě využila a vstala jsem až v 9 hodin. Typická snídaně už na mě čekala na stole a já měla brioche (sladké pečivo) s nutellou a pomerančový džus. Pak následovalo volné nákupní dopoledne v centru města. Tam jsme po chvíli potkali skupinku dalších Francouzo-Čechů a spojili jsme se.

Hezky jsme si popovídali v kavárně a já se dozvěděla všechno o zajímavých událostech z pátečního večera, kam jsem nemohla jít, protože Pauline (moje korespondantka) byla nemocná. Všichni si to tam moc užili. Zanedlouho jsme ale už já a Pauline musely jít domů, protože jsme měly jít s její mamkou nakupovat na trh. Tam jsme stejně nakonec nešly, jen nám dala peníze na můj dárek, který jsem si předtím vybrala a tak jsme ho šly koupit. K obědu jsme měli jako předkrm bagetu s žampióny v rajčatové omáčce a krevety naložené v citronovém sósu. Hlavní jídlo byl steak s bramborovou kaší a pak ovoce.

Kolem druhé hodiny nás přijela vyzvednout maminka Paulininy kamarádky Louis (+ Niki) a jely jsme do bazénu. Byl hned vedle moře, a tak jsme byly i na pláži, ale byla zima. Tam jsme strávily asi 2 hodiny ještě s Louis a Niky, Marianne a Sári, Laurou a Petrou a Constance a Sárou. Pak jsme si v rychlosti daly ve městečku něco sladkého (palačinky,vafle,..) a po další procházce po pláži nás Paulinina mamka odvezla domů.

Večer jsem byla chvilku na počítači a pak po večeři – měli jsme paštiku z kachny s cibulovým chutney, moules (mušle) a já měla bílý flazole, protože mě to nechutnalo – jsme si dlouho povídali.

Manka Lustigová

Vstávala jsem okolo půl deváté, poté jsem si chvíli četla a dívala se na film na mobilu. Později byla snídaně – croissant a pomerančový džus. S matkou Margaux (mé korespondentky) jsme jely vyzvednout Niki a Louise a společně jsme vyzvedly Margaux z tréninku bruslení. Potom jsme jeli na nákupy po Challans, kde jsme potkaly ještě Manku s Pauline a Sári s Mariianne. Moc jsme toho nekoupily, protože nám docházely peníze. Kolem 13h jsme se vrátily domů a měly jsme oběd-kuřecí nuggety s přílohou a zákusek.

Odpoledne jsme s Margaux odjely do lanového parku „Explora parc“, kde jsme se setkaly s některými Čechy a jejich korespondenty. Poté jsme šli společně pěšky na nedalekou pláž. Tam jsme sbírali mušle, fotili a zanechali po sobě vyrytý nápis v písku: CZECH+FRENCH (v srdíčku). Kolem 18:30 jsme odjížděli zpátky do rodin.

Adéla Nedělková

předchozí část vyprávění…

následující část vyprávění…

další fotogalerie (foto Natálie Habichová)

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.