Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Třídy 3.F a 7.B se loučí s Itálií

Studentům ze tříd 3.F a 7.B týdenní sportovní pobyt v jižní Itálii končí. Jak vypadal jejich poslední den u moře? Zasáhlo je  extrémní počasí stejně jako cyklisty na Giro d´ Italia, kteří kvůli sněžení museli v pátek oželet celou etapu?
Text a foto opět jejich očima tak, jak to naklapali a nafotili do svých mobilních ajfounů a androjdů a exkluzivně aktuálně poslali pro školní web:

Dne 25. 5. léta páně 2013 si naši studenti ze 3.F a 7.B užívali předposlední den v již opět prosluněné Itálii, dopoledne jsem se tedy s radostí vrhli na pláž a užívali si plnými doušky hraní volejbalu. A ač překvapivě v našem věku spolužákům učarovalo i stavění z písku (například zvláštní druh mořské panny- hermafrodita). Ale tím naše zábava na celý den zdaleka neskončila, odpoledne jsme se ještě vydali do nedalekého města Rodi Garganico, kde jsme si dali pravou italskou zmrzlinu, ale i skvělé kafe. Cestu do města i z města nám však ztěžoval silný vítr, avšak i tak jsme došli zpět v plném počtu.

Navečer jsme uzavřeli poslední skupinou výlet do pralesa Forresta Umbra s přisprostlým průvodcem Janim. A náš večer jsme korunovali diskotékou, kde nám nejdřív byla naservírována italská populární hudba, ale ta si naše srdce nezískala, a proto se ze studentů stali DJové, kteří celou akci perfektně ohlídali.

Další den jsme již v 9 hodin museli být přichystání k předání pokojů, kdy se nám smála paní učitelka Pačovská, která zůstává o týden déle, a zatím tedy nemusela uklízet (ale i na ni dojde).

Během předávání pokojů přijel mezitím další autobus se studenty z Dašáku. A tak si tu za svitu slunce, chuti místní pizzy a posledních doušků italské kávy rekapitulujeme a říkáme si, že i přes občasnou nepřízeň počasí jsme si to zde užili naplno, bez žádných karambolů, a největší rebélií zůstalo to, že nejmenovaná studentka (Anička Suchá) si utrhla citrón z místa, kde to bylo zakázáno.

text: Kamila Martínková, 3.F
foto:  Kája Chocholoušová

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.