Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Předvýběrová konference pro národní zasedání EYP

V lednu 2014 se žáci naší školy zúčastnili předvýběrové konference pro národní zasedání Evropského parlamentu mládeže (EYP). EYP simuluje činnost Evropského parlamentu – členové jednotlivých komisí nejprve vytvářejí rezoluce k aktuálním problémům, které se posléze na zasedání parlamentu snaží obhájit. Veškerá činnost probíhá v angličtině.

Za naší školu se na základě eseje, zhodnocující přínos prezidenta Evropské komise H. von Rompuye a představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku C. Ashton, této předvýběrové komise zúčastnili dva týmy: komise DEVE a komise JURI.

Komise DEVE (FEEDING MORE WITH LESS: With one billion people lacking access to adequate food and nutrition, how can the EU in tandem with the private sector and the food and agriculture organization increase both agricultural productivity and production to sustainably feed a growing world without jeopardizing our natural resources?) ve složení Lucie Lorencová (1.H), Kateřina Lesáková (1.H), Rudolf Lánský (2.F) a Kateřiná Vraná (2.H).

Komise JURI (THE FUTURE OF EMBRYONIC STEM CELL RESEARCH IN A HETEROGENEOUS LEGAL LANDSCAPE: How can the EU and its member states strike a balance between protecting embryos for moral reasons, enhancing therapeutic prospects for patients suffering from incurable illnesses, and protecting freedom of research?) ve složení Tadeáš Jindra (1.H), Dominik Němec (7.A), Zuzana Vanýsková (2.H) a Tereza Voženílková (6.A).

Do národní výběrové konference konané ve Strakonicích v březnu 2014 postoupil tým komise JURI – členům obou týmů děkujeme za úsilí věnované přípravě pro účast na předvýběrové konferenci EYP, postupujícímu týmu gratulujeme.

Jana Bílková

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.