Maturitní zkoušky více
MENU více

Letní sportovní kurz v italském Garganu

Publikováno: 26. 5. 2014

Studenti z předmaturitních ročníků tráví týden od 23. 5. do 1. 6. 2014 na letním sportovním kurzu v italském Garganu. Žáci  plní své sliby a mezi sportem i zaslouženým lenošením na plážích nalezli čas a pro webové stránky své školy zasílají krátké texty i fotopozdravy:

foto: Veronika Müllerová 3. H, Karolína Kučerová 3.F, Martin Kaplan 7. B, Karolína Železná 7. A, Tereza Krejnusová 3.H

fotografie jsou řazeny dle data odeslání, nejnovější obrázky jsou tedy umístěny na konci fotogalerie

fotogalerie Karolíny Kučerové ze 3.F:

29. 5. 2014

Čtvrtek byl ve znamení nakupování a dalších sportovních utkání.

Po snídani odjela polovina účastníků zájezdu na trhy do nedalekého městečka Ischitella. Díky skvělým organizačním schopnostem naší paní delegátky přijel pouze minibus, a tak se mohla vždy část studentů pražit na sluníčku, za což jí byli moc vděční.

Když se po hodině seskupili všichni výletníci, mohly trhy začít. V prvním okamžiku jsme byli šokováni. Ať jsme koukali,kam jsme koukali, viděli jsme pouze 6 stánků. Vyslali jsme tedy posly, aby „omrkli“ terén. Přinesli pozitivní zprávu – další trhy jsou v jiné ulici. Plní očekávání jsme se tedy vydali na nákupy.

Díky dešti jsme vše prošli vcelku rychle a hledali místo, kde bychom se ukryli. Kavárny, restaurace, ale co jsme ocenili ze všeho nejvíce – cukrárna! Připadali jsme si, jako bychom vstoupili do Potterovského Medového ráje. Pusinky, kterým jsme díky jejich velikosti říkali spíše Pusiny. Zmrzlá čokoláda vydávající se za nanuk a hlavně stále se usmívající paní prodavačka, která neváhala a dala nám i pár „vzorků“ na ochutnání. Po této zastávce, která se stala naší poslední, jsme se vraceli – opět na etapy – do kempu.

Odpoledne nás čekala další sportovní klání. První bylo tahání lana, po kterém si dva body připsalo čtyřletko, a největšími siláky ročníku se stali Anička Doubravová a Honza „Hulk“ Kadlec. Další aktivita, ve které jsme poměřili své síly, byl volejbal. Body později slavili chlapci z osmiletého a dívky ze čtyřletého studia. Radost tedy byla na obou stranách a ani diváci se nenudili.

Pac a pusu, 3.H

28. 5. 2014

Máme středu a to znamená, že jsme v polovině našeho pobytu ve slunné Itálii. I my jsme dnes vyjeli na jeepy a užili si to minimálně stejně skvěle jako předchozí třídy. Ve Vico del Gargano jsme si pochutnali na výborné zmrzlině a poslechli si českou i italskou hymnu z úst našeho průvodce a zároveň řidiče Gianniho. Dokonce nám zazpíval i svou vlastní píseň, kterou vřele doporučujeme k poslechu: https://www.youtube.com/watch?v=ZZHcJIMsZwQ

Odpoledne se odehrálo první ze série sportovních utkání mezi studenty čtyřletého a osmiletého gymnázia. V plavecké štafetě zvítězil spojený tým 3.F a 3.H, zatímco zápas ve vodním pólu skončil nerozhodně, doprovázen vášněmi a rivalitou mezi oběma týmy. Nakonec jsme si přesto podali ruce a pečlivě se připravujeme na další utkání, která rozhodně družstvu 7.A doplněnému šesti spolužáky ze 7.B neproklouznou mezi prsty.

Ciao od sportovců ze 7.A

27. 5. 2014

Pondělí a úterý na Garganu

Pondělní odpoledne jsme strávili adrenalinovým výletem na jeepech po Foresta Umbra. Tradiční opozdilec ze 7. B před odjezdem nezklamal a ještě si v klidu dohrál ping pong. Náš skvělý řidič Honza, který uměl perfektně česky a jeho nejoblíbenější slovo byla pr**l, nás vzal i na střechu jeepu. Bylo to brutálně dobrý a při poslechu znělky z filmu Indiana Jones, už jen stačilo, aby na nás začali střílet. Dopadlo to dobře, přežili jsme.

V úterý asi polovina z nás vyjela na výlet lodí. Vjížděli jsme do jeskynní a nejvíce nás zaujala ta s názvem Rajská jeskyně a to ne proto, že by se tam vařila rajská nebo rostla rajčata, ale pokud skočíte hlavičku, vynoříte se až po několika dnech. A to ještě není vše, protože jeptišky, které se tam začnou nudit, se promění v sochařky. Cestu zpět do přístavu jsme celou prospali, protože sluníčko si nedalo říct a Italové si pak mysleli, že jsme něco pili.

D. Petržílková 7. B

26. 5. 2014

Až na pár kapek dnes dopoledne nám počasí krásně vychází, sluníčko svítí o 106 a my začínáme hnědnout. Během celého dne někteří z nás okusili terénní cestu kaňonem Romandato v pralese Umbra na střeše jeepu. Zítra nás čeká cesta po moři za jeskyněmi. Mějte se aspoň tak trochu famfárově jako my tady.

Tereza Krejnusová 3. H

25. 5. 2014

Ahoj všichni,

určitě Vám touto zprávou nechceme dát najevo, jak moc skvělé to tady je a že byste nám měli závidět, ačkoliv všichni víme, že tomu tak bude…

Jediné, co nám závidět nemusíte, je téměř 23 hodin strávených v autobuse. Cesta to byla opravdu dlouhá a vyčerpávající, ale cíl stál za to. Ocitli jsme se na poloostrově Gargano, v kempu Stella del Sud, a ubytovali jsme se v krásných dřevěných chatkách. Na denním programu jsou různé sportovní aktivity, jako je volejbal, tenis, fotbal, aqua aerobic, ping-pong a k tomu všemu samozřejmě koupání se v moři, které má příjemnou teplotu a je tak skvělým osvěžením v prosluněných a horkých dnech. Učitelé nás také moc nezlobí. Toť vše, těšte se na další zpravodajství v průběhu týdne.

chlapci z 3. F

související:

Gargano 2013 | Už jsme tady 3 dny a pořád se máme skvěle

Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.