Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Divadlo za oponou

V rámci projektového týdne jsme ve čtvrtek 15. 5. 2014 navštívili zákulisí Východočeského divadla v Pardubicích. Od samého začátku nás provázela sympatická dramaturgyně Jana Uherová.

Do secesní budovy divadla jsme netradičně vstoupili zadním vchodem, určeným pro zaměstnance. Pokračovali jsme okolo dámských šaten. Mohli jsme do nich nahlédnout a přesvědčit se, jak jsou „malinkaté“.  Prošli jsme až do dolního foyer. Tam jsme si prohlédli několik ocenění, která divadlu získali zdejší herci. Dále jsme šli do horního foyer, kde jsme obdivovali krásnou výzdobu. Zj. nás zaujaly vitráže oken a zvon, jenž dříve svolával obyvatele města k premiéře. Poté se naše prohlídka ubírala směrem k prvnímu balkónu. Paní Uhrová nám prozradila, kam si máme kupovat lístky, abychom vždy dobře viděli, a kam nikoli. Také jsme se dozvěděli, jak probíhají zkoušky nových představení. Když jsme se poté přemístili na samotné jeviště, překvapilo nás, kolik různých lidí musí stát v zákulisí, a přitom si vzájemně nepřekážet (i tyto prostory jsou totiž titěrné).

V garderobiérně nám zase odhalili veškerá „tajemství kostýmů“, od jejich samotného náčrtu k finální podobě. Navštívili jsme i vlásenkárnu. Zjistili jsme, že paruky se vyrábí přímo v divadle a průměrná výroba jedné z nich trvá zhruba týden.

Čas strávený v prostorách divadla nám rychle utekl. Už se těšíme na další divadelní představení, která nás ve VČD čekají.

Ester Ševčíková a  Pavla Kmoníčková, 2. B

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.