Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Sebnitz – KiEZ

den 5.: pátek

Páteční ráno bylo již ve znamení brzkého odjezdu. Od 7 hodin probíhal úklid pokojů, dobalování posledních věcí a také vydatná snídaně. V půl deváté jsme bez problémů předali všechny pokoje, rozloučili se s kamarády z Forstu a vydali se na nádraží. Cesta z KiEZ na nádraží do Sebnitz byla rychlá, neboť vedla z kopce a naše kufry převáželo auto. Vlak přijel přesně, stejně tak i navazující spoj v Děčíně. Poslední hodiny utekly rychle a ve 14:42 jsme dorazili v pořádku do Pardubic.

Všichni žáci našeho gymnázia, kteří se jazykového pobytu v KiEZ zúčastnili, prezentovali naši školu i sami sebe velmi dobře, organizátoři i učitelé z Forst je velmi chválili jak za aktivitu při činnostech, tak i za chování. Já osobně se přidávám a mohu s radostí konstatovat, že děti z 2. A a 1. B jsou moc fajn. Děkuji za krásný týden.

Zuzana Burianová

den 4.: čtvrtek

Včerejší společný česko-německý večer se vydařil. Povečeřeli jsme výborný český guláš s knedlíkem a chutný, německý bramborový salát s párečky. Někteří si šli vícekrát přidat, což kuchařce udělalo velkou radost. My, čeští žáci, jsme předali drobné dárky našim německým protějškům a na oplátku jsme byli pozvání na zmrzlinu do Sebnitz. Tuto nabídku jsme využili hned následující den a pochutnali si na vanilkové zmrzlině s polevou. Na závěr programu předvedli německé dívky krátký tanec a společně s chlapci pak zazpívali anglickou písničku. Naše skupina překvapila zpěvem německého hitu „Fliegerlied“, který Němci zpívali s námi. Vrcholem programu byl tanec dívek 2. A, který ocenili všichni velkým potleskem.

A přišel čtvrtek – sportovní den. Dopoledne jsme se utkali s Němci ve fotbalu a v přehazované, v  obou sportech jsme zvítězili, a jako doplněk jsme vyzkoušeli německou verzi piškvorek, chůzi na „trojlyži“ nebo zajímavou hru s dřevěnými špalíky.

Odpoledne jsme vyrazili vlakem do Neustadtu a strávili krásné tři hodiny v aquaparku Mariba. Byl to fajn den.

den 3.: středa

V úterý večer jsme kuželky vyhráli a tak jsme se v dobré náladě a po vydatném spánku těšili na další den.Ve středu jsme měli na programu návštěvu jeskyní Česko-saského Švýcarska. Nafasovali jsme modré kombinézy, abychom se při prolézání úzkých prostor nezašpinili a vydali se na nádraží na vlak, který nás měl dovézt do Bad Schandau a dál pak do Königsteinu. Bohužel naše cesta skončila již v Bad Schandau, neboť se němečtí strojvůdci DB (Deutsche Bahn) rozhodli stávkovat a vlak dál nejel. Průvodce Toni na nás čekal před stanicí vlaku a připravil pro nás náhradní program – výlet po národním parku Česko-saské Švýcarsko a také prohlídku skalních útvarů.

Výlet nebyl dlouhý, ale kopce, do kterých jsme šplhali, byli příkré a občas nám docházel dech. Vylezli jsme na dva vysoké skalní výběžky, proběhli se po lese a na závěr se občerstvili v malé hospůdce na vrcholu jednoho z kopců. Zpáteční cesta uběhla rychle a kolem 17. hodiny jsme byli zpět v centru KiEZ.

Dnes nás ještě čeká společný česko-německý večer, kde si předáme drobné dárky a předvedeme krátký program, který jsme si nacvičili.

 

den 2.: úterý

Úterní ráno bylo polojasné, ale v dálce se již objevovaly první mraky. Dopoledne nás čekala další jazyková animace. Rozdělili jsme se do dvou skupin, stejně tak naši němečtí partneři, a v těchto česko-německých skupinách jsme absolvovali „dobrodružnou cestu“, při které jsme si vyzkoušeli několik aktivit založených na důvěře ve své spolužáky. Nejzajímavější byl „Vertauensfall“, kdy jeden z nás padal z výšky asi 150 cm po zádech do náruče ostatních spolužáků. Všichni to přežili, ale bylo to těžké. Druhá část animace byla více o přemýšlení, ale také to bylo moc fajn. V menších, národnostně smíšených skupinkách jsme se snažili sestavit z předem daných písmen co nejvíce slov, která známe jak v češtině, tak v němčině a navíc i v angličtině. Zopakovali jsme si základní německé fráze a už byl čas oběda.

Odpoledne jsme se vydali do lanového parku. Počasí se sice trochu pokazilo a začalo pršet, ale my jsme vytrvali a po půl hodince bylo po dešti. Všichni zvládli nižší úroveň překážek (asi ve výšce 2m) a někteří odvážlivci vylezli po lezecké stěně až do úrovně 2 – přibližně ve výšce 10 metrů a absolvovali další okruh zde. Klobouk dolů před nimi, bylo to opravdu vysoko.

Večer si zahrajeme kuželky a utužíme přátelství s německými kamarády. Doufejme.

den 1.: pondělí

V pondělí 18. 5. 2015 se skupiná žáků tříd 1. B a 2. A vydala na jazykový pobyt do německého městečka Sebnitz nedaleko českých hranic. Na nádraží přišli všichni včas a potíže nenastaly ani při cestě vlakem do Děčína a dále pak do německého Sebnitz.

Z malého místního nádraží jsme se pěšky přesunuli do střediska KiEZ a je nutno říci, že cesta nebyla ani krátká, ani rovinatá, ale na rozdíl od německých žáků, kteří se nechali vyvézt do kopce autobusem, my jsme vyšlapali nahoru po svých a téměř bez potíží (ztratili jsme se jen jednou, když paní učitelka Burianová těsně před cílem odbočila vlevo místo v pravo a tak jsme si dali tréninkově jeden kopec nahoru a dolů navíc).

Po ubytování a následném obědě již přišla seznamovací hra „KiEZ Rallye“, při které jsme ve smíšených skupinách s německými žáky prozkoumávali prostor střediska KiEZ. Každý se zatím domlouvá, jak nejlépe umí: rukama, nohama, anglicky, ukazováním prstem apod. Zatím se dá říct, že zvládáme v pohodě. Víc se určitě rozmluvíme na večerní diskotéce.

Zuzana Burianová a žáci 2. A a 1. B

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.