Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

ITALSKÉ LISTY (2015) aneb Co Čapek ve svých cestopisech nezmínil

Je pátek 22. května 2015 a my, účastníci kurzu, přemýšlíme, jestli nemáme začít stavět Archu. Již od včerejšího dopoledne totiž téměř nepřetržitě prší. Náplň našich posledních dní zde v subtropech tedy víceméně podléhá počasí. Včera část z nás navštívila nedaleké město Vico del Gargano, kde jsme dle očekávání zmokli.

 

Odpoledne, než jsme stihli znovu zmoknout, se utkal volejbalový tým Áčka s (emancipované dámy prominou) mužstvem Háčka s výhrou 2:1 na sety pro osmileťáky. Háčko ale odpovědělo následujícího dne vítěznou odvetou se suverénním výsledkem 2:0 na sety. Pátečního rána však překvapivě pršelo, proto se většina z nás oddávala doplňování sil, které jsme vyčerpali předchozí dny. Po již zmiňovaném odpoledním zápasu ve volejbale se konala soutěž v přetahováné jednotlivců, kde v kategorii můžu zvítězil Jan Kučera, vítězkou za něžné pohlaví se stala Petra Jirásková. Oba siláci reprezentovali třídu 7. A. Vyhrocené a napínavé mezitřídní sportovní klání ukončila čtyři utkání v ringu s vyrovnaným výsledkem 2:2.

Teď o půl desáté večer nám už nezbývá nic jiného, než se věnovat úklidu a balení, neboť zítra se budeme muset s poloostrovem Gargano rozloučit. Bdění nad kempem Stella del Sole předáme třídám 3. F a 7. B, kterým tímto přejeme příjemný pobyt.

Jana Sekerová, 7.A


Zdravíme a přebíráme štafetu informační policie z Gargana!

Po dni plném zářivého slunce jsme se jako třída 3.H sešli, abychom se s Vámi podělili o zážitky předešlých dvou dní. V úterý se většina z nás zúčastnila působivé, ač vyčerpávající plavby. Pobyt na rozpálené palubě lodi nám však zpříjemnil fascinující výhled na vápencové jeskyně a neméně příjemná přestávka na oblázkové pláži Baia di Campi.

V odpoledních hodinách započalo mezitřídní klání ve sportovních disciplínách. Ačkoliv se to zprvu nezdálo, ve všech z nás nakonec vzplanul sportovní duch. V plavecké štafetě zvítězila třída 3.H, a úspěšně tak zahájila turnaj. Třída 7.A odpověděla výhrou v člunkovém běhu nejrychlejším výkonem Dalibora Mrňávka, vítězkou dívčí části se stala čerstvě osmnáctiletá  Barbora Koláčková, která opět potvrdila vedení naší třídy.

Ve středu jsme nepolevili a v plné síle nastoupili opět proti sobě. Fotbal skončil vyrovnaným výsledkem, podvečer 7.A na penalty zvítězila v napjatém utkání vodního póla.

Na závěr posíláme z vyhřáté Itálie pozdravy do chladného Česka a přejeme příjemný a teplejší zbytek týdne.

Třída 3.H (s editací Jany Sekerové)


Jak je o Češích známo, navštěvují oblasti blíže obratníku Raka kvůli slané vodě a teplu. Když jsme se v pátek 15. května 2015 vydali na cestu směr poloostrov Gargano, netušili jsme, že nás subtropické teploty zastihnou těsně za hranicemi Pardubicka.

Jinak komfortní autobus měl totiž celou cestu problémy s regulací topení. V pravidelných intervalech jsme tak odkládali a přikládali vrstvy textilu, kterými jsme byli ve své duchapřítomnosti vybaveni. Po čtyřiadvaceti hodinách jsme se ale nakonec mohli vylodit a ubytovat. Přes úvodní peripetie se nám tu začalo líbit. Naše země česká nám byla co nevidět připomenuta českou rajskou od českých kuchařů.

Další den jsme byli již od bolestivě časných devíti hodin ranních na nohou, abychom mohli okusit pravou příchuť kurzu – totiž nenásilnou kombinaci rekreace a sportovního vyžití. Z nabídky aktivit si skutečně mohl vybrat každý, včetně těch největších odpůrců pohybu. Neprofesionálně můžeme naznačit, že zvláště velkého ohlasu se dočkala posilovací a vysilovací lekce profesorky Pačovské.

Zatímco část účastníků dodržovala schéma programu z minulého dne, někteří se v pondělí svěřili do rukou neohroženého krotitele divočiny Gargano Jonese. Rázem jsme se tak ocitli s Italem nikoli v kuchyni, ale v džungli. Dosud nevíme, jestli je naším nejlepším zážitkem jízda na střeše Land Roveru, krásy přírody, či Italova bezprostřední čeština. Kdo nepocítil dech divočiny dnes, ochutná jej ve středu.

Zítra nás čeká výlet do mořských jeskyní, což bude sice náročné na žaludek, ale určitě stejně působivé.

Nyní předáváme zpravodajskou štafetu třídě 3. H.

Jana Sekerová, 7.A

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.