Maturitní zkoušky více
MENU více

O pardubický pramínek

Publikováno: 22. 5. 2015

Ve středu 20. května 2015 proběhlo v Domě hudby v Pardubicích slavnostní vyhlášení 21. ročníku literární soutěže O pardubický pramínek, tentokrát na téma Štěstí nečeká. Předání cen bylo oživeno hudebním vystoupením studentů Konzervatoře Pardubice. S důkladně připraveným recitačním pásmem se představily i děti z prvních tříd Základní školy Heřmanův Městec.

Přestože odborná komise v čele s pardubickým spisovatelem a psychologem Lubomírem Macháčkem posuzovala přes sto padesát soutěžních textů, žáci a studenti naší školy zaujali tradičně čelní místa.

Ve druhé kategorii (6. – 7. tř. ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) získala čestné uznání Nela Habětínková z 2. B. V III. kategorii (8. – 9. tř. ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) reprezentovala naši školu i Barbora Dejdarová z 3. B a obsadila krásné 3. místo.

Čtvrtá kategorie (1. a 2. roč. SŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) byla studenty zastoupena v hojné míře, a proto je velkým úspěchem čestné uznání pro Míšu Kockovou z 6. A, a zvláště pak 1. místo, které vybojoval Jakub Seidl z 1. F.

V páté kategorii (3. a 4. roč. SŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) zaujaly porotu texty našich maturantek. Práce Petry Staňková z 8. B byla oceněna čestným uznáním a Regina Bornová (rovněž 8. B) obsadila 2. místo. Vítězkou této kategorie se stala Anna Musilová (4. H).

Všem žákům a studentům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Michaela Kocková, 6. A

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.