Maturitní zkoušky více
MENU více

Druhé místo v oblastním kole soutěže EuropaSecura

Publikováno: 25. 5. 2015

Tým 5.B  ve složení Matyáš Bayer, Daniel Pastera a Jan Pokorný hladce prošel se ztrátou jediného bodu prvním kolem  celostátní soutěže EuropaSecura o bezpečnosti, Evropské unii, Severoatlantické alianci a jejich rolích v systému světové bezpečnosti.

Následovala písemná část krajského kola, ve které vítězné týmy zpracovávaly specifickou bezpečnostní analýzu. Studenti měli za úkol stát se experty na zahraniční a bezpečnostní politiku a připravit analýzu pro vládu konkrétní země, pro EU či NATO. Úkolem týmů bylo detailně nastudovat historické pozadí řešeného konfliktu či konfliktní situace, zjistit co možná nejvíce podrobností o současné situaci a roli jednotlivých hráčů (států, organizací) a navrhnout určitý způsob řešení, který by byl pro konkrétní vládu či organizaci výhodný. Důraz měl být kladen na dosažení stability a míru v konkrétní oblasti.

Tým reprezentující naši školu prošel i tímto náročným kolem a jako jeden z pěti vítězných postoupil do ústní části oblastního kola (Pardubický a Královéhradecký kraj společně). Ta proběhla formou prezentace, oponentury a obhajoby bezpečnostních analýz. Nezávislá komise vystupovala v roli hodnotitelů a kladla doplňující otázky. Lepší než naše družstvo byli o pár bodů jen soutěžící z Hradce Králové.

Gratulujeme ke skvělému výsledku a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

A. Vlasáková

http://www.europasecura.cz/

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.