Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Druhé místo v oblastním kole soutěže EuropaSecura

Tým 5.B  ve složení Matyáš Bayer, Daniel Pastera a Jan Pokorný hladce prošel se ztrátou jediného bodu prvním kolem  celostátní soutěže EuropaSecura o bezpečnosti, Evropské unii, Severoatlantické alianci a jejich rolích v systému světové bezpečnosti.

Následovala písemná část krajského kola, ve které vítězné týmy zpracovávaly specifickou bezpečnostní analýzu. Studenti měli za úkol stát se experty na zahraniční a bezpečnostní politiku a připravit analýzu pro vládu konkrétní země, pro EU či NATO. Úkolem týmů bylo detailně nastudovat historické pozadí řešeného konfliktu či konfliktní situace, zjistit co možná nejvíce podrobností o současné situaci a roli jednotlivých hráčů (států, organizací) a navrhnout určitý způsob řešení, který by byl pro konkrétní vládu či organizaci výhodný. Důraz měl být kladen na dosažení stability a míru v konkrétní oblasti.

Tým reprezentující naši školu prošel i tímto náročným kolem a jako jeden z pěti vítězných postoupil do ústní části oblastního kola (Pardubický a Královéhradecký kraj společně). Ta proběhla formou prezentace, oponentury a obhajoby bezpečnostních analýz. Nezávislá komise vystupovala v roli hodnotitelů a kladla doplňující otázky. Lepší než naše družstvo byli o pár bodů jen soutěžící z Hradce Králové.

Gratulujeme ke skvělému výsledku a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

A. Vlasáková

http://www.europasecura.cz/

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.