Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Exkurze do firmy Petrof

Dne 21. května 2015 se studenti hudební výchovy ze třídy 5. B a 1. F vydali do Hradce Králové na exkurzi v továrně a muzeu firmy Petrof.

Společnost Petrof je tradičním a v současné době největším výrobcem klavírů a pianin v Evropě. Založil ji Antonín Petrof v roce 1864 v Hradci Králové a během 35 let se mu s pomocí rodiny podařilo z malé dílny vybudovat prosperující továrnu vyvážející klavíry a pianina do celého světa. Petrof  je rodinnou firmou, v čele firmy stojí Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová, představitelka 5. generace. Piana značky Petrof se vyrábí na stejném místě, v továrně v Hradci Králové v České republice. Odtud nástroje vyváží do více než 70 zemí.

Studenti naší školy měli nejprve možnost seznámit se s historií firmy v muzeu Petrof. Průvodkyní nám byla spolumajitelka firmy paní Ivana Petrofová, která zasvěceně hovořila nejen o historii rodu Petrofů, ale i o vývoji samotných hudebních nástrojů.

V druhé části exkurze studenti nahlédli do zákulisí výroby a s upřesňujícími dotazy na průvodce sledovali výrobu pianin a klavírů od opracování dřeva až po konečnou expedici k zákazníkovi.

Exkurze byla vítaným doplněním učiva hudební výchovy.

Ivana Hrdinková

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.