Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Albuquerque a roboti – video a film

Letošní ročník soutěže robotů RoboRAVE v Albuquerque na přelomu dubna a května 2015 si můžete představit díky vítěznému soutěžnímu videu a krátkému filmu.

zdroj: https://youtu.be/zPOhou4_P4I

A přidávám i podrobnější informace o soutěži:

Přihlášeno bylo zase o trochu víc soutěžících – v naší kategorii hašení ohně 41 týmů. Od pátku se jezdí na body, ale opět klasika s úpravami pravidel těsně před soutěží: zmenšili kruhy, na kterých stojí svíčky a zastavuje na nich robot – při dotyku srážejí 50% bodů u konkrétní svíčky ( plný počet bodů: 1.svíčka 100b., 2.svíčka dalších 200b…max je tedy 1000b.). Další zásadní novinka: může se jet maximálně 10 soutěžních kol a počítá se nejlepších 5. A něco příjemného – bylo polojasno a tak se dal najít čas, kdy nesvítilo sluníčko.

Martin a Matěj řešili problémy s dotykem svíčky, ladili průjezd postavenou tratí a po mnoha testovacích jízdách šli na ostré starty: 4x plný počet bodů (všechny 4 svíčky bez dotyku) a 1x 4 svíčky s 1.dotykem – 950b.  A ještě zbyla jedna soutěžní jízda na sobotu dopoledne. Skvělý úspěch, perfektní práce, sklízejí zasloužený obdiv.

Studenti z Vysokého Mýta byli perfektní už od rána, nemuseli téměř nic měnit, dosáhli plný počet bodů ve všech 5 jízdách. Navečer bylo slavnostní zahájení a pak zmrzlinová ochutnávka.

V sobotu dopoledne se ještě dokončovaly poslední měřené jízdy a po obědě začalo velké finále. Mezi nejlepších devět týmů postoupil náš tým z třetího místa (počítají se ještě body za technickou zprávu a video dokument), tým z Vysokého Mýta z páté pozice. Pro postup do finále náš tým absolvoval dvě skvělé vyřazovací jízdy a pak ve finále mezi 3 výborně jezdícími roboty obsadil těsně 2. místo. Zbývá ještě připomenout vítězství za technickou zprávu i video.

Tým z Vysokého Mýta se umístil na čtvrtém místě.

Pavel Kycl

 

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.