Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Medaile hejtmana pro Josefa Kubáta

Pardubice (1. 6. 2015) – Slavnostnímu předávání maturitních vysvědčení 8. A a 8. B Gymnázia Dašická v Pardubicích předcházela v závěru minulého týdne ještě jedna významná událost. První náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek předal v Domě hudby emeritnímu řediteli této školy Josefu Kubátovi medaili hejtmana. Ocenil tak jeho dlouholeté úsilí o propagaci matematiky a fyziky, jeho práci s talentovanou mládeží i jeho občanské aktivity. 

Kubat_medaile

Josef Kubát vystudoval matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a od 60. let učil matematiku na gymnáziu ve Vysokém Mýtě, na Vysoké škole chemicko-technologické a od roku 1966 na Gymnáziu Pardubice. V letech 1986 až 2005 byl ředitelem této školy.

„Vážím si ho z mnoha důvodů. Obdivuhodné je ale zejména to, jak uměl nadchnout několik generací studentů pro matematiku. Právě takový kantor, který umí v mladých lidech vzbudit lásku k oboru, je to nejcennější, co ve školství můžeme mít,“ poznamenal Roman Línek.

Josef Kubát se matematice věnuje i nyní, na gymnáziu vede matematické semináře. Téměř 40 let je předsedou krajského výboru matematické olympiády. V roce 2010 byl zvolen předsedou Jednoty českých matematiků a fyziků. Výrazně oživil její činnost a zasloužil se o její zapojení do diskuse o podobě státních maturit. Po dvacet let byl také zastupitelem města Pardubice.

zdroj: Tisková zpráva Pardubický kraj

Pardubicky_kraj_logo

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.