Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Úpravna vody v Hrobicích

Odkud se bere pitná voda ve vodovodních kohoutcích? Jak a odkud do nich přiteče? Kolik stojí kubík pitné vody? Kolik litrů vody spotřebuje průměrně člověk za den? Je úpravna vody totéž, co čistička vody? Jak se nakládá s odpadními složkami? O odpovědích na tyto a podobné otázky neměli mnozí z nás až do pátku 4. 5. 2018 ani tušení. Od exkurze v úpravně pitné vody v Hrobicích však máme jasno.

foto Olga Vacková

Úpravna zásobuje celé Pardubice a jejich okolí a voda se zde zpracovává z celkem čtyř zdrojů – tří podzemních a jednoho povrchového zdroje – písníku Oplatil.

Po příjezdu jsme se rozdělili do dvou skupin. Postupně jsme viděli vrty podzemní vody, centrální studnu, sklad chloru, výrobu ozonu, různé stupně filtrací, ale i velín.

Zjistili jsme spoustu zajímavostí, a to jak z prohlídky samotné výroby, tak z poutavého výkladu našich průvodců. Exkurzi jsme si náležitě užili. A s vodou nyní určitě budeme nakládat šetrněji!

Antonín Rousek, 4. B

 

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.