Maturitní zkoušky více
MENU více

Drama v bazénu: máme dvě vítězství!

Publikováno: 8. 11. 2019

V úterý 5. 11. 2019 se v pardubickém Aquacentru uskutečnilo okresní kolo soutěže středních škol v plavání.

V letošním roce proběhl závod poprvé v novém, 25metrovém bazénu a atmosféra byla výbušná. Největšími soupeři byla družstva chlapců z našeho gymnázia a SPŠE. Všechny disciplíny plavali chlapci z obou škol velmi vyrovnaně a před závěrečnou štafetou 6 x 50 m volným způsobem byl bodový stav 18 : 18. Rozhodoval tedy výsledek štafety. Naši borci ze sebe vydali maximum, ale před posledním členem štafety přesto vedli plavci SPŠE asi o 4 metry. My jsme ale měli na posledním úseku juniorského mistra světa Jana Čejku, který náskok smazal během první pětadvacítky a po obrátce získal rozhodující metrový náskok, a tím dovedl naše družstvo k vítězství!

Družstvo dívek od počátku potvrzovalo, že v bazénu nemá konkurenci. Dívky zvítězily jak ve všech individuálních disciplínách, tak i v obou štafetách (4 x 50 PZ a 6 x 50 VZ) a získaly, stejně jako chlapci, vítězství a postup do krajského kola.

Všem žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme jim úspěch v krajském finále.

Družstvo dívek: Kristýna Jiránková (2. H), Kateřina Laňková (2. H), Tereza Paříková (3. F), Klára Macháčková (2. F), Nikola Kotyková (1. H), Laura Nováková (3. H), Adéla Blümelová (6. A).

Družstvo chlapců: Jan Čejka a David Boura (8. B), Vojislav Štěrba (4. F), Matěj Kříž (6. A), Marek Stodola (5. B), Jan Kuryviál (1. H), Štěpán Janoušek (3. F).