Úřední hodiny sekretariátu během letních prázdnin více
MENU více

Reportáž z výměnného pobytu v Německu

Publikováno: 12. 10. 2016

úterý 11. října 2016

pondělí 10. října 2016

V chladném ránu jsme se dnes naposledy sešli u našeho autobusu. Poslední výlet a poslední den v Německu byl tu. Po dvouhodinové jízdě jsme dojeli do Mnichova. Od 10 hodin začala naše tříhodinová prohlídka města. Začali jsme ve starém olympijském parku, následovalo muzeum BMW welt a nakonec byla prohlídka památek. Prošli jsme Mnichov skrz naskrz a po nahlédnutí na Marianplatz jsme konečně dostali rozchod. Tři hodiny nákupů byly před námi. Rozdělili jsme se do menších skupinek a vydali jsme se prohledávat obchody. Ceny byly na Německo, a navíc Mnichov vcelku přijatelné, takže někteří nakoupili mnoho dárků. Před místní operou na nás ve 4 hodiny odpoledne čekal náš autobus. Když jsme dojeli do Buxheimu, čekali na nás netrpělivě naši výměnní partneři, a rychle se s námi vydali užít si poslední večer. Většina z nás byla u jedné Němky na party, kde jsme tedy zakončili náš výměnný pobyt. Zítra nás čeká cesta domů, a kolem páté hodiny nás můžete čekat před naší školou!

sobota a neděle 8. a 9. října 2016

Sobotu i neděli jsme každý strávil ve své rodině. Sice jsme většinou chodili na společné akce, ale našlo se i pár výjimek. Kupříkladu byli jsme v aqua, na místním jarmarku, na lasergamech, bruslení, absolvovali jsme výlety na nákupy či túry, prostě jsme každou chvíli něco dělali. Myslím, že si každý tento víkend užil a že se zítra ráno opět s úsměvy na tvářích sejdeme u autobusu. Sice to už bude náš již poslední výlet a poslední celý den v Německu, ale i tak si ho hodláme všichni ještě užít! Zítra zavítáme do Mnichova, hlavního města Bavorska. Zde nás čeká prohlídka olympijského stadionu, muzea BMW, prohlídka památek přímo v centru a pak to hlavní – tříhodinový rozchod.

pátek 7. října 2016

Jako včera i dnes jsme se sešli u autobusu kolem osmé hodiny a vydali se na náš společný předposlední výlet. Jeli jsme na Neuschwanstein a pak do městečka Füssen. Prohlídka pohádkového hradu trvala necelou hodinu, a proto jsme se rozhodli jít na vyhlídku nedaleko odtamtud.

Mezi 11. až 12. hodinou jsme nastoupili do autobusu a vyjeli směr Füssen. Zde byl hodinový rozchod. Nakoupili jsme několik věcí, poseděli v kavárnách a restauracích a s úsměvem jsme se po půl druhé vydávali na cestu domů. Večer se konal ve škole společný program. Naše vystoupení bylo skvělé a všichni nás chválili. Najedli jsme se. Napili. A po desáté večerní jsme se svou rodinou tento společný večer opustili a jeli domů. Víkend každý stráví sám se svojí rodinou, proto každý bude mít program jiný.

čtvrtek 6. října 2016

Za chladného rána jsme se sešli u autobusu a vydali jsme se na Affenberg, kam jsme se přijeli rozloučit s paní Mařelovou. Procházka ve voliéře s opičkami se všem moc líbila. Kolem dvanácté hodiny jsme vyjížděli směr Lindau. V 14:30 už na nás netrpělivě čekala paní průvodkyně, která nám následující hodinu ukazovala památky a zajímavosti v Lindau. Po prohlídce následoval rozchod. Tento čas  jsme využili k nákupu dárků, nakrmení svých žaludků a v neposlední řadě k prohlédnutí dalších památek. V půl páté jsme dojeli před školu. Večer jsme se rozdělili na skupinky. Osmnáct lidí šlo na grilování. Šest lidí na párty v Steinheimu a zbytek byl nejspíš doma. Zítra nás čeká pohádkový hrad Neuschwanstein a malé městečko Fussen.

středa 5. října 2016

Připravujeme kulturní vystoupení pro naše hostitele. Aby naše páteční vystoupení bylo opět dokonalé jako tomu bylo i v minulých letech, tak jsme dnes od osmi hodin do půl deváté ještě trénovali ve škole naše vystoupení a pak jsme se vydali do Skylineparku. Během 45 minut jsme již stáli před vchodem a netrpělivě čekali na otevření dveří. Rozběhli jsme se jako malé děti na atrakce. Někteří zvládli téměř všechny atrakce, někteří jen málo z nich, ale všichni jsme si dnešní výlet určitě užili. Po Skylineparku jsme lítali sem a tam až dokud na našich hodinkách nesvítila pátá odpolední hodina. Zábavný park se totiž v 5 odpoledne zavřel, a my jsme se museli vydat zpět do Buxheimu. Naši Němci nás přivítali s otevřenou náručí! Každý strávil večer jinak. My s Kubou jsme byli například na tréninku stolního tenisu, jiní byli u jedné Němky na párty, a zbytek si jistě též večer nějak užil. Počasí nám zatím vcelku přeje. (Ve smyslu, že neprší, ale teplota je též mizerná jako v Pardubicích). Zítra se vydáváme do Lindau a pak za opičkami na Affenberg.

úterý 4. 10. 2016

Dnes ráno jsme se poprvé sešli v aule na našem partnerském gymnáziu. Po sdělení prvních zážitků z rodin jsme se vydali na radnici, kde nás mile přivítal pan starosta. Poté jsme si prohlédli starý kartuziánský klášter a následně jsme se vydali na prohlídku naší partnerské školy. Po prohlédnutí nových či zrenovovaných učeben jsme šli na oběd. Byla pizza! Nevěřili jsme vlastním očím, že může být tak skvělé jídlo.

Kolem 13. hodiny jsme si přezkoušeli naše vystoupení, která máme přichystaná na společný páteční večer. V 14:30 začala naše poslední dnešní společná akce – prohlídka Memmingenu. S paní Starkovou a naším skvělým překladatelem Viktorem jsme prošli město skrz naskrz a dozvěděli jsme se mnoho o historii města, stavbách v městě, a mimo jiné i o tom, že jsme měli možnost stát na jednom z nejhezčích náměstí v Německu.

Večer jsme využili k hraní her, společným posezením a ke kulturním zážitkům v městě. Myslím, že jsme všichni moc spokojeni a s úsměvem na tváři si jdeme lehnout, protože se musíme připravit na nejlepší výlet, který nás tento týden čeká! Skylinepark!

pondělí 3. 10. 2016

Konečně! Dnes jsme se okolo osmé hodiny ráno sešli před školou a něco málo po půl deváté jsme vyrazili směr Buxheim. V autobuse byla poklidnější atmosféra, jelikož tento rok vyjelo pouze 18 žáků. Cesta ovšem příjemně ubíhala a po chvilce jsme byli již na Rozvadově, kde jsme se jako každoročně najedli v našem oblíbeném fastfoodu jménem McDonald’s. Po obědě jsme po pár hodinách dorazili do cíle.

Něco málo po sedmnácté hodině jsme se úspěšně shledali s našimi výměnnými partnery. Dostalo se nám hezkého přivítání a pomalu jsme se rozcházeli  do rodin našich německých přátel. Zítra nás čeká prohlídka školy, kartausse, radnice a Memmingenu.

text: David Marel 7.B, foto: Jakub Dlouhý 7.A

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.