Maturitní zkoušky více
MENU více

Stříbrné plavkyně

Publikováno: 1. 2. 2019

V pondělí 28. 1. 2019 proběhlo v Jindřichově Hradci republikové finále soutěže středních škol v plavání. Po jasném vítězství v okresním i krajském kole odjíždělo družstvo dívek s vírou v první republikovou medaili. Již úvodní štafeta 6 x 50 m volným způsobem napověděla, že naše medailové ambice nebyly liché. Získaly jsme 2. místo a první body do celkového hodnocení.

Vynikajícím způsobem se prezentovaly naše tři „profesionální“ plavkyně. Kristýna Jiránková (1. H) zvítězila v disciplíně 50 m znak, Kateřina Laňková (1. H) obsadila stejnou příčku na 50 m prsa a na závěr získala 1. místo také Adéla Vavřinová (8. A) na 50 m volný způsob. Další tři členky našeho týmu se nenechaly zahanbit a bojovaly do posledního dechu. Třešničkou na dortu pak bylo závěrečné vítězství ve štafetě 4 x 50 m polohově, kde naše dívky nedaly soupeřkám šanci a zvítězily stylem start – cíl. Výsledkem tohoto nádherného dopoledne bylo celkové 2. místo v republikovém finále v plavání.

Gratuluji všem žákyním a děkuji za skvělou reprezentaci školy.

Složení družstva, které se zasloužilo o vítězství v okresním a krajské kole a o stříbrnou medaili ve finále:

dívky: Laura Nováková (2. H), Tereza Paříková (2. F), Kristýna Jiránková a Kateřina Laňková (obě 1. H), Tereza Skořepová (1. F),  Adéla Vavřinová (8. A) a Adéla Blümelová (5. A).