Harmonogram školního roku více
MENU více

Studenti z Bavorska opět na „Dašáku“

Publikováno: 17. 4. 2013

Ve dnech 8. – 15. dubna 2013 do naší školy již popáté přijeli studenti z  gymnázia Marianum v Buxheimu.

V pondělí odpoledne už před naším „Dašákem“ nedočkavě čekalo dvacet českých studentů na své německé ,,protějšky“. Po jejich příjezdu se všichni  přivítali a vydali se vstříc „českému týdnu“. Každý z českých účastníku výměnného pobytu si ,,svého Němce“ odvedl domů, kde spolu strávili celý týden.

V úterý se konal výlet do Kutné Hory, kde jsme si společně s průvodcem prohlédli Kostnici, chrám sv. Barbory a doly, kde se dříve těžilo stříbro.

Ve středu se Němci mohli zúčastnit několika vyučovacích hodin a porovnat své učitele se zdejšími. Dále byli skrz naskrz provedeni Pardubicemi a odpoledne si je vyzvedli jejich čeští hostitelé.

Čtvrtek byl ve znamení hlavního města Prahy, jejíž krásy (a nákupní střediska) německé hosty nenechaly chladnými.

Ale asi největší dojem na všechny udělal páteční výlet do Ležáků, kde jsme si mohli nejenom prohlédnout zdejší památník, ale především jsme naslouchali zážitkům paní Evy Liškové, která přežila holocaust.

Páteční večer už se nesl v o něco veselejší tónu – ředitel naší školy Mgr. Luděk Burian a členové českých rodin se spolu s účastníky výměnného pobytu sešli v jídelně gymnázia. Po večeru zpestřeném zábavným programem, v němž němečtí hosté kromě jiného zazpívali i česky,všichni plni zážitků a dobrého jídla odcházeli domů spát.

Víkend trávil každý z německých studentů ve své hostitelské rodině a dle jejich slov to byly dny i večery velmi příjemné, plné zajímavého programu.

V pondělí už nás čekala jen nejsmutnější část celého pobytu – rozloučení. Mnozí z účastníku výměnného pobytu neměli daleko k slzám při představě, že už se možná nikdy neuvidí. Po naložení zavazadel, německých studentů a učitelů přišlo jen konečné zamávání a šup zpátky do školy.

                                                                                                                      Tereza Vejskalová, 3. H

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.