Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Studenti z Bavorska opět na „Dašáku“

Ve dnech 8. – 15. dubna 2013 do naší školy již popáté přijeli studenti z  gymnázia Marianum v Buxheimu.

V pondělí odpoledne už před naším „Dašákem“ nedočkavě čekalo dvacet českých studentů na své německé ,,protějšky“. Po jejich příjezdu se všichni  přivítali a vydali se vstříc „českému týdnu“. Každý z českých účastníku výměnného pobytu si ,,svého Němce“ odvedl domů, kde spolu strávili celý týden.

V úterý se konal výlet do Kutné Hory, kde jsme si společně s průvodcem prohlédli Kostnici, chrám sv. Barbory a doly, kde se dříve těžilo stříbro.

Ve středu se Němci mohli zúčastnit několika vyučovacích hodin a porovnat své učitele se zdejšími. Dále byli skrz naskrz provedeni Pardubicemi a odpoledne si je vyzvedli jejich čeští hostitelé.

Čtvrtek byl ve znamení hlavního města Prahy, jejíž krásy (a nákupní střediska) německé hosty nenechaly chladnými.

Ale asi největší dojem na všechny udělal páteční výlet do Ležáků, kde jsme si mohli nejenom prohlédnout zdejší památník, ale především jsme naslouchali zážitkům paní Evy Liškové, která přežila holocaust.

Páteční večer už se nesl v o něco veselejší tónu – ředitel naší školy Mgr. Luděk Burian a členové českých rodin se spolu s účastníky výměnného pobytu sešli v jídelně gymnázia. Po večeru zpestřeném zábavným programem, v němž němečtí hosté kromě jiného zazpívali i česky,všichni plni zážitků a dobrého jídla odcházeli domů spát.

Víkend trávil každý z německých studentů ve své hostitelské rodině a dle jejich slov to byly dny i večery velmi příjemné, plné zajímavého programu.

V pondělí už nás čekala jen nejsmutnější část celého pobytu – rozloučení. Mnozí z účastníku výměnného pobytu neměli daleko k slzám při představě, že už se možná nikdy neuvidí. Po naložení zavazadel, německých studentů a učitelů přišlo jen konečné zamávání a šup zpátky do školy.

                                                                                                                      Tereza Vejskalová, 3. H

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.